Running Order 2021

 

Friday 22 Oct

     
 

Name

Category

Country

9.00AM

1. Masako Akao

MASTERS WOMEN 40+

Japan

Pole sport

2. Virginia Tarabella

MASTERS WOMEN 40+

Italy

 

3. María Eugenia Plaza Ortega

MASTERS WOMEN 40+

Mexico

 

4. Nina Savela

MASTERS WOMEN 40+

Finland

 

5. Susan Nolan

MASTERS WOMEN 40+

Ireland

 

6. Anna Emde

MASTERS WOMEN 40+

Israel

 

7. Griselda Arreola Rosas

MASTERS WOMEN 40+

Mexico

 

8. Tasmin Rymer

MASTERS WOMEN 40+

Australia

 

9. Céline Reverchon

MASTERS WOMEN 40+

Switzerland

 

10. Valerie Tinkler

MASTERS WOMEN 40+

Canada

 

11. Liza-Mari Du Plessis

MASTERS WOMEN 40+

South Africa

 

12. Carolina Rosane Messias

MASTERS WOMEN 40+

Brazil

 

13. Ladislava Mašatová

MASTERS WOMEN 40+

Czech Republic

 

14. Akiko Hamada

MASTERS WOMEN 40+

Japan

 

15. Yuliia Chilibi

MASTERS WOMEN 40+

UKRAINE

 

16. Kristen Benney

MASTERS WOMEN 40+

USA

 

17. Angelina Amirgumarova

MASTERS WOMEN 40+

Kazakhstan

 

18. Thaleia Bitziou

MASTERS WOMEN 40+

Greece

 

19. Emma Simmonds

MASTERS WOMEN 40+

Great Britain

 

20. Victoria Williams

MASTERS WOMEN 40+

Belgium

 

21. Renee Pugh

MASTERS WOMEN 40+

Canada

 

22. Dana Florina Bertolon

MASTERS WOMEN 40+

Romania

 

23. Jude Perrett

MASTERS WOMEN 40+

Australia

       
 

1. Joan Ernesto Maya Contreras

MASTERS MEN 40+

Spain

 

2. Sami Huhtakallio

MASTERS MEN 40+

Finland

 

3. David Wilson

MASTERS MEN 40+

Australia

       
 

1. Shannon Daily

MASTERS 50+ WOMEN

USA

 

2. Ivana Ferdinandová

MASTERS 50+ WOMEN

Czech Republic

 

3. Imelda Cabello Larios

MASTERS 50+ WOMEN

Mexico

 

4. Clare Filer

MASTERS 50+ WOMEN

South Africa

 

5. Andrea Kajarik

MASTERS 50+ WOMEN

Hungary

 

6. Christie Kurrle

MASTERS 50+ WOMEN

Australia

 

7. Maki Kudo

MASTERS 50+ WOMEN

Japan

 

8. Svetlana Tsyro

MASTERS 50+ WOMEN

Norway

 

9. Nora Susana Lopez

MASTERS 50+ WOMEN

Mexico

 

10. Haruna Shiiba

MASTERS 50+ WOMEN

Japan

       
 

1. Masahiro Tsugawa

MASTERS 50+ MEN

Japan

 

2. Benac Didier

MASTERS 50+ MEN

Portugal

 

3. Paul Bradley

MASTERS 50+ MEN

Great Britain

 

4. Juan Luis Oubel Barba

MASTERS 50+ MEN

Spain

       
 

1. Lara Elize Gül

JUNIOR MIXED

Norway

Aerial Hoop

2. Yeva Lukianova

JUNIOR MIXED

UKRAINE

 

3. Lidiya Scherbakova

JUNIOR MIXED

Kazakhstan

 

4. Sofia Kravets

JUNIOR MIXED

Russia

 

5. Anna Gyimóti

JUNIOR MIXED

Hungary

 

6. Lotta Haapea

JUNIOR MIXED

Finland

 

7. Valeriia Vlasova

JUNIOR MIXED

Russia

 

8. Vanessa Kozłowska

JUNIOR MIXED

Poland

 

9. Julia Wiśniowska

JUNIOR MIXED

Poland

 

10. Penelope Brignole

JUNIOR MIXED

Italy

 

11. Madina Beikenova

JUNIOR MIXED

Kazakhstan

 

12. Christina Altana Polyzoi

JUNIOR MIXED

Greece

 

13. Kano Konishi

JUNIOR MIXED

Japan

 

14. Arina Kokorieva

JUNIOR MIXED

UKRAINE

 

15. Salme Saukola

JUNIOR MIXED

Finland

 

16. Sawa Konishi

JUNIOR MIXED

Japan

 

17. Iris Jaspers

JUNIOR MIXED

Netherlands

       
 

1. Melissa Schueler Santos

NOVICE MIXED

Brazil

 

2. Aurora Catelani

NOVICE MIXED

Italy

 

3. Elpida Karaouza

NOVICE MIXED

Greece

 

4. Adéla Kubišová

NOVICE MIXED

Czech Republic

 

5. Alexandra Tsellidi

NOVICE MIXED

Greece

 

6. Sophie Powell

NOVICE MIXED

Czech Republic

 

7. Sabrina Silva de Souza Lopes

NOVICE MIXED

Brazil

 

8. Stan Mălina Dannay

NOVICE MIXED

Romania

 

9. Chiara Gay

NOVICE MIXED

Switzerland

 

10. Margarita Chesnokovskaia

NOVICE MIXED

Russia

 

11. Yeva Arakelova

NOVICE MIXED

Kazakhstan

 

12. Leme van Houten

NOVICE MIXED

Netherlands

 

13. Ji ho Lim

NOVICE MIXED

South Korea

 

14. Milena Tataruch

NOVICE MIXED

Poland

 

15. Greta Orovecz

NOVICE MIXED

Hungary

 

16. Linda Capitani

NOVICE MIXED

Italy

 

17. Nossova Arina

NOVICE MIXED

Kazakhstan

 

18. Arina Havryshenko

NOVICE MIXED

UKRAINE

 

19. Finja Rolshausen

NOVICE MIXED

Germany

 

20. Ekaterina Shanina

NOVICE MIXED

Russia

 

21. Oleksandra Alieksieieva

NOVICE MIXED

UKRAINE

 

22. Da eun Son

NOVICE MIXED

South Korea

 

23. Chiharu Abe

NOVICE MIXED

Japan

 

24. Julia Palczewska

NOVICE MIXED

Poland

 

25. Sofia Lazar

NOVICE MIXED

Romania

 

26. Erika Fukushima

NOVICE MIXED

Japan

       
 

1. Nadia Pieczara & Julia Palczewska

DOUBLES YOUTH

Poland

 

2. Kano KonishiSawa Konishi

DOUBLES YOUTH

Japan

 

3. Laura Orawska & Julia Wiśniowska

DOUBLES YOUTH

Poland

 

4. Greta Orovecz & Bojana Ihasz

DOUBLES YOUTH

Hungary

 

5. Lidiya Scherbakova & Taisiya Karpenko

DOUBLES YOUTH

Kazakhstan

 

6. Kokoa Asayama & Chiharu Abe

DOUBLES YOUTH

Japan

 

7. Dominika Trubitsyna & Veronika Kopytina

DOUBLES YOUTH

Russia

 

8. Ekaterina Shanina & Sofia Kravets

DOUBLES YOUTH

Russia

 

9. Yeva Arakelova & Arina Nossova

DOUBLES YOUTH

Kazakhstan

 

10. Rodokleia Liontou & Clio Christou

DOUBLES YOUTH

Greece

       
 

1. Yvan Ayer

SENIOR MEN

Switzerland

Artistic pole

2. Naoto Araya

SENIOR MEN

Japan

 

3. João Luiz Afonso

SENIOR MEN

Portugal

 

4. Longino Arvizu Estrada

SENIOR MEN

Mexico

 

5. Silviu Daniel Mititelu

SENIOR MEN

Romania

 

6. Artem Kazymov

SENIOR MEN

UKRAINE

 

7. Eleftherios Tsononas

SENIOR MEN

Greece

       
 

1. In ae Kang

SENIOR WOMEN

South Korea

 

2. Rosanne Marshall

SENIOR WOMEN

Canada

 

3. Eliise Piirla

SENIOR WOMEN

Estonia

 

4. Demi Brama

SENIOR WOMEN

Netherlands

 

5. Xeniya Lyssova

SENIOR WOMEN

Kazakhstan

 

6. Ann Lim

SENIOR WOMEN

Australia

 

7. Kanako Suda

SENIOR WOMEN

Japan

 

8. Jennifer Kim Thiem

SENIOR WOMEN

Germany

 

9. Carlotta Bonazzoli

SENIOR WOMEN

Italy

 

10. Victoria Koshevaya

SENIOR WOMEN

Russia

 

11. Fanny Jannerlid Söderberg

SENIOR WOMEN

Sweden

 

12. Dana Florina Milas Cotop

SENIOR WOMEN

Romania

 

13. Jacqueline Colares

SENIOR WOMEN

Brazil

 

14. Kirsi Helle

SENIOR WOMEN

Finland

 

15. Taylor Dalton

SENIOR WOMEN

USA

 

16. Sandra Sánchez Canelas

SENIOR WOMEN

Spain

 

17. Tania Mussi

SENIOR WOMEN

Switzerland

 

18. Claudia Carolina Martínez Ruiz

SENIOR WOMEN

Mexico

 

19. Ommer Globerman

SENIOR WOMEN

Israel

 

20. Kinga Szostak

SENIOR WOMEN

Norway

 

21. Leda Botha

SENIOR WOMEN

South Africa

 

22. Aizirek Akmatova

SENIOR WOMEN

Kyrgyzstan

 

23. Ophelie Screve

SENIOR WOMEN

France

 

24. Sylvia Rodriguez

SENIOR WOMEN

Colombia

 

25. Magdalena Karasińska

SENIOR WOMEN

Poland

 

Saturday 23 Oct

     
 

Name

Category

Country

9.00AM

1. Lydia Kanellopoulou

JUNIOR FEMALE

Greece

Pole sport

2. Samara Najla Gomes Fonseca

JUNIOR FEMALE

Brazil

 

3. Anna Artemchuk

JUNIOR FEMALE

Ukraine

 

4. Jeon Min-sun

JUNIOR FEMALE

South Korea

 

5. Anastasiia Ferents

JUNIOR FEMALE

Kyrgyzstan

 

6. Kano Konishi

JUNIOR FEMALE

Japan

 

7. Gaia Pinna

JUNIOR FEMALE

Italy

 

8. Sapiha Yeva

JUNIOR FEMALE

Ukraine

 

9. Dalia Dryden

JUNIOR FEMALE

USA

 

10. Regina Ukrainets

JUNIOR FEMALE

Kazakhstan

 

11. Gala Sabatér Martín

JUNIOR FEMALE

Spain

 

12. Samara Paola Rubio Nava

JUNIOR FEMALE

Mexico

 

13. Alyona Fomenko

JUNIOR FEMALE

Russia

 

14. Eleni Entseanou

JUNIOR FEMALE

Greece

 

15. Sawa Konishi

JUNIOR FEMALE

Japan

 

16. Amandine Marchon

JUNIOR FEMALE

Switzerland

 

17. Jessica Cadil

JUNIOR FEMALE

Netherlands

 

18. Anna Zawadzka

JUNIOR FEMALE

Poland

 

19. Daria Sidyakova

JUNIOR FEMALE

Russia

 

20. Dariga Nurzhaubaeva

JUNIOR FEMALE

Kazakhstan

       
 

1. Albert Amores Roig

JUNIOR MALE

Spain

 

2. Arkadij Volkov

JUNIOR MALE

Russia

 

3. Jesse Weber

JUNIOR MALE

USA

 

4. Amane Sakamoto

JUNIOR MALE

Japan

       
 

1. Finja Rolshausen

NOVICE FEMALE

Germany

 

2. Aurora Catelani

NOVICE FEMALE

Italy

 

3. Hina Maki

NOVICE FEMALE

Japan

 

4. Anna Fomenko

NOVICE FEMALE

Russia

 

5. Klára Podroužková

NOVICE FEMALE

Czech Republic

 

6. Polina Korniienko

NOVICE FEMALE

UKRAINE

 

7. Janne Jacobs

NOVICE FEMALE

Netherlands

 

8. Mikari Iwasaki

NOVICE FEMALE

Japan

 

9. Vanessa Trutmann

NOVICE FEMALE

Switzerland

 

10. Sharon Valeria Ensastiga Perez

NOVICE FEMALE

Mexico

 

11. Denisa Preda

NOVICE FEMALE

Romania

 

12. Lénie Raval

NOVICE FEMALE

Switzerland

 

13. Lieve Warmoeskerken

NOVICE FEMALE

Netherlands

 

14. Stella Williams-Gothuey

NOVICE FEMALE

Belgium

 

15. Yeva Arakelova

NOVICE FEMALE

Kazakhstan

 

16. Ji ho Lim

NOVICE FEMALE

South Korea

 

17. Maria Eduarda Gomes Fonseca

NOVICE FEMALE

Brazil

 

18. Aina Hilden

NOVICE FEMALE

Finland

 

19. Alexandra Tsellidi

NOVICE FEMALE

Greece

 

20. Nayeli García Vázquez

NOVICE FEMALE

Mexico

 

21. Małgorzata Węcławiak

NOVICE FEMALE

Poland

 

22. Adina Suleimenova

NOVICE FEMALE

Kazakhstan

 

23. Rodokleia Liontou

NOVICE FEMALE

Greece

 

24. Clara da Silva Pacheco

NOVICE FEMALE

Brazil

 

25. Kira Amira Szanto

NOVICE FEMALE

Hungary

 

26. Ilyana Assenjee

NOVICE FEMALE

France

 

27. Sofiia Vinnyk

NOVICE FEMALE

UKRAINE

 

28. Dagmara Grześkowiak

NOVICE FEMALE

Poland

 

29. Aada Kuusela

NOVICE FEMALE

Finland

 

30. Kseniia Vasileva

NOVICE FEMALE

Russia

 

31. Viktoriya Tarasova

NOVICE FEMALE

Kyrgyzstan

       
 

1. Hibiki Omoto

NOVICE MALE

Japan

       
 

1. Efstathios Diamantis

SENIOR MEN

Greece

Aerial Hoop

     
 

1. Erika Hågensen

SENIOR WOMEN

Norway

 

2. Katja Samsonova

SENIOR WOMEN

Sweden

 

3. Sofiia Korniienko

SENIOR WOMEN

UKRAINE

 

4. Polina Shut

SENIOR WOMEN

Kazakhstan

 

5. Georgiana Alexandra Visan

SENIOR WOMEN

Romania

 

6. Monica Bertelloni

SENIOR WOMEN

Italy

 

7. Nicole Gouriya

SENIOR WOMEN

Germany

 

8. Jenny Le Roux

SENIOR WOMEN

South Africa

 

9. Beatriz Pereira Lamelas

SENIOR WOMEN

Portugal

 

10. Erwina Kowalska

SENIOR WOMEN

Poland

 

11. Anna Logashova

SENIOR WOMEN

Russia

 

12. Luciana C. Ongaro

SENIOR WOMEN

Brazil

 

13. Fábia Macedo Soares Bastos

SENIOR WOMEN

Brazil

 

14. Demi Brama

SENIOR WOMEN

Netherlands

 

15. Alessia Natarelli

SENIOR WOMEN

Switzerland

 

16. Virag Napsugar Papp

SENIOR WOMEN

Hungary

 

17. Chorok Kim

SENIOR WOMEN

South Korea

 

18. Tania Becker

SENIOR WOMEN

South Africa

 

19. Terhi Tavi

SENIOR WOMEN

Finland

 

20. Mira Henttonen

SENIOR WOMEN

Finland

       
 

1. Viktoriia Migulina & Anna Logashova

SENIOR DOUBLES

Russia

 

2. Anna Warzecha & Erwina Kowalska

SENIOR DOUBLES

Poland

 

3. Tereza Giurg & Christine Croswell

SENIOR DOUBLES

Czech Republic

 

4. Julia Wojciechowska & Dominika Dudek

SENIOR DOUBLES

Poland

 

5. Alexandra Spännar Brus & Michaela Smeds

SENIOR DOUBLES

Sweden

 

6. Leda Botha & Jenny Le Roux

SENIOR DOUBLES

South Africa

 

7. Roosa Siiskonen & Jenna Joutsenjärvi-Varis

SENIOR DOUBLES

Finland

 

8. Ekaterina Svizhenets & Polina Chernyshova

SENIOR DOUBLES

Russia

 

9. Samantha Polman & Sylvia den boer

SENIOR DOUBLES

Netherlands

 

10. Chantal Nell & Christine Chapman

SENIOR DOUBLES

South Africa

 

11. Mariana Habib Silva & Fábia Macedo Soares Bastos

SENIOR DOUBLES

Brazil

 

12. Sini-Susanna Paavilainen & Mari Mäki

SENIOR DOUBLES

Finland

       
 

1. Maria Widmark

MASTER 40+ WOMEN

Sweden

Artistic pole

2. Anna Lubińska

MASTER 40+ WOMEN

Poland

 

3. Shannon Daily

MASTER 40+ WOMEN

USA

 

4. Letitia Pannunzio

MASTER 40+ WOMEN

France

 

5. Jussara Bertolucci

MASTER 40+ WOMEN

Brazil

 

6. Benita Bouwer

MASTER 40+ WOMEN

South Africa

 

7. Anna Emde

MASTER 40+ WOMEN

Israel

 

8. Marieke Roos

MASTER 40+ WOMEN

Netherlands

 

9. Chika Kaneko

MASTER 40+ WOMEN

Japan

 

10. Natalia Kerentseva

MASTER 40+ WOMEN

Russia

 

11. María Eugenia Plaza Ortega

MASTER 40+ WOMEN

Mexico

 

12. Irine Tsitsinia

MASTER 40+ WOMEN

Greece

       
 

1. Abdiel Villaseñor Talavera

MASTERS 40+ MEN

Mexico

 

2. Luiz Henrique Fioretto

MASTERS 40+ MEN

Brazil

 

3. Jean Paul Berger

MASTERS 40+ MEN

France

 

4. Seiichi Yamazaki

MASTERS 40+ MEN

Japan

       
 

1. Kate Matthews

JUNIOR MIXED

USA

Artistic Hoop

2. Lotta Haapea

JUNIOR MIXED

Finland

 

3. Lara Elize Gül

JUNIOR MIXED

Norway

 

4. Iris Jaspers

JUNIOR MIXED

Netherlands

 

5. Anna Gyimóti

JUNIOR MIXED

Hungary

 

6. Wiktoria Mitura

JUNIOR MIXED

Poland

 

7. Oleksandra Rybalkina

JUNIOR MIXED

UKRAINE

       
 

1. Hanna Linné

MASTERS 40+ MIXED

Sweden

       
 

1. Isabel Maria Aguilar Ortiz

PPMP1

Mexico

Para Pole

2. Kaitlin Rawson

PPMP1

South Africa

 

3. Therese Moen

PPMP1

Norway

       
 

1. Francesca Cesarini

PPLD1

Italy

       
 

1. Andrew Gregory

PPD4

Great Britain

 

Sunday 24 Oct

     
 

Name

Category

Country

9.00AM

1. Montserrat Lara Mariscal

SENIOR WOMEN

Mexico

Pole sport

2. Nicole Passarella

SENIOR WOMEN

Italy

 

3. María Raquel De La Vega Badillo

SENIOR WOMEN

Mexico

 

4. Noemi Basile

SENIOR WOMEN

Italy

 

5. Georgeta Corca

SENIOR WOMEN

Romania

 

6. Varvara Koshkina

SENIOR WOMEN

Kazakhstan

 

7. Swati Kakra

SENIOR WOMEN

India

 

8. Kim Gartmann

SENIOR WOMEN

Switzerland

 

9. Romane Moscaritolo

SENIOR WOMEN

Switzerland

 

10. Kristína Haviarová

SENIOR WOMEN

Slovak Republic

 

11. Christel Wallin

SENIOR WOMEN

Sweden

 

12. Kinga Szostak

SENIOR WOMEN

Norway

 

13. Mi ju Lee

SENIOR WOMEN

South Korea

 

14. Sofiia Titova

SENIOR WOMEN

Russia

 

15. Hanna Knihtilä

SENIOR WOMEN

Sweden

 

16. Marina Yamaguchi

SENIOR WOMEN

Japan

 

17. Viivi Kranni

SENIOR WOMEN

Finland

 

18. Nicole Quenneville

SENIOR WOMEN

Canada

 

19. Anneleen Freriksen

SENIOR WOMEN

Netherlands

 

20. Magdalena Karasińska

SENIOR WOMEN

Poland

 

21. Janaina Castelelleti Liborio da Costa

SENIOR WOMEN

Brazil

 

22. Marta Martín Ortínez

SENIOR WOMEN

Spain

 

23. Barbora Orságová

SENIOR WOMEN

Czech Republic

 

24. Tsumanuma Yuki

SENIOR WOMEN

Japan

 

25. Demi Brama

SENIOR WOMEN

Netherlands

 

26. Lydia Stavroula Kollia

SENIOR WOMEN

Greece

 

27. Natalia Knysheva

SENIOR WOMEN

Russia

 

28. Lea Roth

SENIOR WOMEN

Germany

 

29. Vanessa Lima Kümmel

SENIOR WOMEN

Brazil

       
 

1. Jesús Ávalos Orozco

SENIOR MEN

Mexico

 

2. Simon Koch

SENIOR MEN

Germany

 

3. Shunsuke Ishiyama

SENIOR MEN

Japan

 

4. Juan Sebastian Curtidor Quijano

SENIOR MEN

Colombia

 

5. Naoto Araya

SENIOR MEN

Japan

 

6. Longino Arvizu Estrada

SENIOR MEN

Mexico

 

7. Abraante Lima da Silva

SENIOR MEN

Brazil

 

8. Felipe Mendoza

SENIOR MEN

Chile

 

9. Eleftherios Tsononas

SENIOR MEN

Greece

       
 

1. Ayano Ishiyam & Shunsuke Ishiyama

DOUBLES - M/F

Japan

 

2. Montserrat Lara Mariscal & Jesús Ávalos Orozco

DOUBLES - M/F

Mexico

 

3. Simon Koch & Lea Roth

DOUBLES - M/F

Germany

 

4. Tasmin Rymer & David Wilson

DOUBLES - M/F

Australia

       
 

1. Desi Vannozzi & Noemi Basile

DOUBLES - F/F

Italy

 

2. Tiborne Dr. Bodi & Anita Nelli Kovacs

DOUBLES - F/F

Hungary

 

3. María Eugenia Plaza Ortega & María Raquel De la Vega Badillo

DOUBLES - F/F

Mexico

 

4. Iuliia Shamarina & Irina Strukova

DOUBLES - F/F

Russia

 

5. Diana Nodland & Mia Aurora Winderen

DOUBLES - F/F

Norway

 

6. Nadine Buntinx & Romy Vos

DOUBLES - F/F

Netherlands

 

7. Amalia Lang & Kayla Lee Burch

DOUBLES - F/F

Germany

 

8. Tereza Kobrlová & Barbora Viková

DOUBLES - F/F

Czech republic

 

9. Ida Rosén & Hedda Britse

DOUBLES - F/F

Sweden

 

10. Anita Kalewska & Aleksandra Sadowska

DOUBLES - F/F

Poland

 

11. Abigaïl Vis & Lotte van de Veerdonk

DOUBLES - F/F

Netherlands

 

12. Serena De O. Pires & Karina Balbo

DOUBLES - F/F

Brazil

 

13. Romane Moscaritolo & Léonie De Sloovere

DOUBLES - F/F

Switzerland

 

14. Effi Mpalasi & Thaleia Bitziou

DOUBLES - F/F

Greece

 

15. Lyn Foster & Marian Foster

DOUBLES - F/F

Australia

       
 

1. Sergio Iván Chan Baños & Iván Alejandro Pérez Soria

DOUBLES- M/M

Mexico

       
       
 

1. Gulbara Bolotova & Sofiya Gubeeva

DOUBLES JUNIOR

Kyrgyzstan

 

2. Gala Sabatér Martin & Albert Amores

DOUBLES JUNIOR

Spain

 

3. Darya Sidyakova & Tatiana Korostyleva

DOUBLES JUNIOR

Russia

 

4. Pihla Luosujärvi & Oona Ylävaara

DOUBLES JUNIOR

Finland

 

5. Kano Konishi & Sawa Konishi

DOUBLES JUNIOR

Japan

       
 

1. Maria Eduarda Gomes Fonseca & Samara Najla

DOUBLES YOUTH

Brazil

 

2. Alyona Fomenko & Anna Fomenko

DOUBLES YOUTH

Russia

       
 

1. Mandi Koskela & Aada Kuusela

DOUBLES NOVICE

Finland

 

2. Taissiya Toskina & Adina Suleimenova

DOUBLES NOVICE

Kazakhstan

 

3. Denisse Carolina Cuellar Cázares & Sharon Valeria Ensástiga Pérez

DOUBLES NOVICE

Mexico

 

4. Eleonora Briglia & Emily Cecchinelli

DOUBLES NOVICE

Italy

 

5. Kincso Foldesi & Brigitta Csogor

DOUBLES NOVICE

Hungary

 

6. Małgorzata Węcławiak & Dagmara Grześkowiak

DOUBLES NOVICE

Poland

 

7. Barbora Čaloudová & Ester Prokopová

DOUBLES NOVICE

Czech Republic

 

8. Talia Aidarova & Alina Akunova

DOUBLES NOVICE

Kyrgyzstan

 

9. Mariia Podoprihora & Kateryna Holubenko

DOUBLES NOVICE

Ukraine

 

10. Clara da Silva Pacheco & Agatha Roecker

DOUBLES NOVICE

Brazil

 

11. Rodokleia Liontou & Clio Christou

DOUBLES NOVICE

Greece

       
 

1. Valerie Tinkler

MASTERS 40+ MIXED

Canada

Aerial Hoop

2. Chantal Nell

MASTERS 40+ MIXED

South Africa

 

3. Chisa Nishida

MASTERS 40+ MIXED

Japan

 

4. Yookyung Lee

MASTERS 40+ MIXED

South Korea

 

5. Yvonne Smits

MASTERS 40+ MIXED

Netherlands

 

6. Sergio Iván Chan Baños

MASTERS 40+ MIXED

Mexico

 

7. Atsuko Miyauchi

MASTERS 40+ MIXED

Japan

       
 

1. Diana De Castro Possas & Jussara Bertolucci

SENIOR DOUBLES

Brazil

Artistic pole

2. Amalia Lang & Kayla Lee Burch

SENIOR DOUBLES

Germany

 

3. Lyn Foster & Marian Foster

SENIOR DOUBLES

Australia

 

4. Mariana Tkachova & Iryna Karasova

SENIOR DOUBLES

UKRAINE

 

5. Naoto ArayaAi Fujii

SENIOR DOUBLES

Japan

 

6. María Eugenia Plaza Ortega & María Raquel De la Vega Badillo

SENIOR DOUBLES

Mexico

 

7. Tiborne Dr. Bodi & Anita Nelli Kovacs

SENIOR DOUBLES

Hungary

 

8. Yu na Ko & Su na Kim

SENIOR DOUBLES

South Korea

 

9. Hanka Venselaar & Maaike van Santvoort

SENIOR DOUBLES

Netherlands

 

10. Mariya Fabrika & Alina Kolegova

SENIOR DOUBLES

Russia

       
 

1. Nuray Sergazy

JUNIOR MIXED

Kazakhstan

 

2. Mariia Stupnytska

JUNIOR MIXED

UKRAINE

 

3. Kira Amira Szanto

JUNIOR MIXED

Hungary

 

4. Valentina Antonia González Cid

JUNIOR MIXED

Chile

 

5. Nel Koszela

JUNIOR MIXED

Poland

 

6. Samara Najla Gomes Fonseca

JUNIOR MIXED

Brazil

 

7. Ciari Iwasaki

JUNIOR MIXED

Japan

 

8. Elena Arienti

JUNIOR MIXED

Italy

 

9. Albert Amores Roig

JUNIOR MIXED

Spain

 

10. Albina Obodnikova

JUNIOR MIXED

Russia

 

11. Janne Jacobs

JUNIOR MIXED

Netherlands

 

12. Karina Mikhalina

JUNIOR MIXED

USA

 

13. Daria Koreshkova

JUNIOR MIXED

Kyrgyzstan

 

14. Chloe Yuam

JUNIOR MIXED

Tahiti

       
 

1. Sas Marian Petrica

SENIOR MEN

Romania

Artistic Hoop

2. Sung ju Kang

SENIOR MEN

South Korea

       
 

1. Nicole Gouriya

SENIOR WOMEN

Germany

 

2. Lea Kemppinen

SENIOR WOMEN

Finland

 

3. Beatriz Pereira Lamelas

SENIOR WOMEN

Portugal

 

4. Demi Brama

SENIOR WOMEN

Netherlands

 

5. Katline Sahan

SENIOR WOMEN

Switzerland

 

6. Viktoriia Migulina

SENIOR WOMEN

Russia

 

7. Urszula Machowska

SENIOR WOMEN

Poland

 

8. Cara Chapman

SENIOR WOMEN

France

 

9. Zuki Ndodana

SENIOR WOMEN

South Africa

 

10. Veronika Vasina

SENIOR WOMEN

UKRAINE

 

11. Valentina Bonfanti

SENIOR WOMEN

Italy

       
 

1. Viktoriia Migulina & Anna Logashova

SENIOR DOUBLES

Russia

 

2. Leda Botha & Jenny Le Roux

SENIOR DOUBLES

South Africa

 

3. Anna Warzecha & Erwina Kowalska

SENIOR DOUBLES

Poland

 

4. Giulia Greco & Marta Plozzer

SENIOR DOUBLES

Italy

 

Subscribe to our mailing list

* indicates required
Print Print | Sitemap
© International Pole Sports Federation 2015